نتایج جستجو برای عبارت :

سردر گمی جریان غربگرا

⛔️سردگمی جریان ورشکسته سیاسی بی شرافت غربگرا
عراقیها و لبنانیها و... کمک نکنند میگن چرا کمک نکردند؟
کمک هم کنند که مسخره و توهین میکنند! 
آخوندا نرن کمک سیل زده ها میگن اینا کجان خونه زندگی مردم و آب برد!
برن، میگن دارید ریا میکنید!
نظامیها و انقلابیها نباشن میگن اینا به فکر مردم نیستند
حضور پیدا کنند میگن به اینا چه تو کار دولت دخالت میکنند؟
شرافتشون رو از دست دادند بخدا...
پازل سه بعدی چوبی سردر باغ ملی
پازل سه بعدی چوبی سردر باغ ملی یک مدل شبیه سازی شده از بنای سردر باغ ملی می باشد. این بنا یکی از نقاط دیدنی و گردشگری در تهران محسوب می شود. این محصول توسط تولیدکنندگان خوش ذوق ایرانی به منظور تقویت هویت فرهنگی در کودکان و نوجوانان و همچنین معرفى اماکن تاریخى و فرهنگ و تمدن این مرز و بوم به جهانیان و در نهایت جذب گردشگر تولید و به بازار عرضه شده است. این پازل سه بعدی شامل 131 قطعه چوبی می باشد و با وزن 1750 گرم و در ابع
به دنبال انتشار فراخوان طراحی سردر منطقه ویژه اقتصادی سبزوار برای علاقه مندان به شرکت در این چالش هنری و اقتصادی سئوالات متعددی پیش آمده است که از طریق ایمیل مربوطه با ما در میان گذاشته اند. اینک روابط عمومی منطقه جهت پاسخگویی به همه علاقه مندان گرامی که احتمالا مشابه همین سئوالات را مطرح خواهند کرد، مشخصات مورد نظر در پروژه طراحی سردر را تشریح می کند:
سردر منطقه ویژه اقتصادی سبزوار در ابعادی به طول حدود 80 متر در ارتفاع 20 متر در نظر گرفته ش
مثل این میمونه یک خونه رو خراب کرده باشی حالا دوباره آجر به آجر بخوای بچینی هربار یک آجر میذاری با خودت بگی دیگه این خونه خونه میشه ؟و هنوز سردر گم باشی شک کنی و با یک تلنگر ادامه ندی مدام مراقب باشی دوباره این آجرهای ساخته شده فرو نریزن همه چیز در یک سکوته سکوتی عمیق و تو مدام با خودت در کلنجاری که بمونم یا برم همه چیز زیادی عجیبه زیادی جدیده و تو زیادی سردرگم دیشب با صدای آهنگ از خواب بیدار شدم همشون ساکتن و من گیج شدم و آهنگ همچنان برقرار از
شکست غربگرایان در انتخابات سومین دوره مجلس خبرگان (آبان ۱۳۷۷) که سعید حجاریان از آن به عنوان ریزش آراء جبهه دوم خرداد یاد کرد؛ منجر به بروز فتنه ۷۸ شد. همچنین شکست جریان غربگرا در انتخابات ریاست جمهوری دهم نیز، پدید آور فتنه ۸۸ شد. تجربه دو دهه‌ی اخیر این واقعیت را رقم زده که هر گاه جریان شبکه همکار داخلی غرب در ایران شکست خورده؛ کشور دچار فتنه و آشوب گردیده است. DrRezaSeraj/2065
صبح دیرمون شده بود (من و ف)
اومدم برم از طرف در 16 آذر که خب کشید و گفت با این لباس راش نمیدن از 16 آذر از سردر باید بریم
رفتیم سردر دیدم شت :|
بسته س که
سرمو چرخوندم دیدم عه :)
یه آلونک درست ردن از اونجا راه میدن تو
و میدیدم دانشجو هایی رو که نمیتونستن برن کلاسشون
حتما میپرسید چرا؟
چون آقای حجت الاسلام رئیسی رئیس قوه قضاییه اومده بود تا وقت مارو تلف کنه و بگه آره خفنه :)
اینجوری بود که توی فنی کیف و گوشی رو میگرفتن برای ورود به سالن
اسم تک تک افراد رو م
سردر باغ ملی، از بناهای به جا مانده از دوره قاجار می‌باشد که در سال‌های ۱۳۰۱ تا ۱۳۰۴ توسط حسین علی بیک تهرانی نوسازی شده و اکنون یکی از نمادهای شهر تهران است.
این بنا در ضلع شمالی خیابان امام خمینی (سپه پیشین)، در ضلع شرقی وزارت امور خارجه و در ضلع غربی موزه پست و تلگراف قرار دارد.
پیش از بنیاد برج آزادی، این دروازه به عنوان نماد شهر تهران شناخته می‌شد.
سر در باغ ملی و پس از آن ساختمان‌های مجاور آن به دستور مستقیم رضا شاه و توسط جعفر خان کاشان
به دنبال انتشار فراخوان طراحی سردر منطقه ویژه اقتصادی سبزوار برای علاقه مندان به شرکت در این چالش هنری و اقتصادی سئوالات متعددی پیش آمده است که از طریق ایمیل مربوطه با ما در میان گذاشته اند. اینک روابط عمومی منطقه جهت پاسخگویی به همه علاقه مندان گرامی که احتمالا مشابه همین سئوالات را مطرح خواهند کرد، مشخصات مورد نظر در پروژه طراحی سردر را تشریح می کند:
سردر منطقه ویژه اقتصادی سبزوار در ابعادی به طول حدود 80 متر در ارتفاع 20 متر در نظر گرفته ش
چیه این فوتبال؟ (این جمله رو به نظرم مثل شعر معروف سعدی که میگن سردر سازمان ملل‌ه – که البته میگن سردر یه بخش کوچیکی‌ه - باید به نقل از فردوسی‌پور سردر فیفا بنویسن!
بعد از حذف استقلال و پرسپولیس از آسیا، واقعا نیاز بود که دنیا قشنگی‌هاشو بهمون نشون بده. و چه زیبایی بالاتر از دیدن بازی لیورپول – بارسلونا اون هم توی آنفیلد و اون هم با این پایانِ رویایی.
من وقتی عقلم رسید استقلالی شدم. همون پنج و شش سالگی. توی فوتبال اروپا هم برزیل رو به شکل کلا
ظهر که کارم در دانشگاه تمام شد و داشتم برمی‌گشتم، متوجه شدم در مسیر دانشکده تا سردر دانشگاه، تمام چراغها روشن است. با خودم گفتم چقدر راحت با بی‌توجهی، بیت‌المال را حیف و میل می‌کنند. به سردر دانشگاه که رسیدم تصمیم گرفتم موضوع را به حراست درب دانشگاه بگویم. مامور حراست در جواب گفت که چراغها به خاطر تعمیرات روشن هستند، در واقع می‌خواهند بدانند کدام چراغها خراب است تا تعمیرشان کنند. بعد هم به خاطر تذکر و توجهم کلی تشکر کرد.
داشتم فکر می‌کرد
ظهر که کارم در دانشگاه تمام شد و داشتم برمی‌گشتم، متوجه شدم در مسیر دانشکده تا سردر دانشگاه، تمام چراغها روشن است. با خودم گفتم چقدر راحت با بی‌توجهی، بیت‌المال را حیف و میل می‌کنند. به سردر دانشگاه که رسیدم، موضوع را به حراست درب دانشگاه گفتم. مامور حراست گفت چراغها به خاطر تعمیرات روشن هستند، در واقع می‌خواهند بدانند کدام چراغها خراب است تا تعمیرشان کنند. بعد هم به خاطر تذکر و توجهم تشکر کرد.
داشتم فکر می‌کردم چقدر سوءتفاهم‌ها و بدب
به نام خدای شنهای طبس

نگاه حاج قاسم به رای ماست که حافظان و دلسوزان ایران را انـتخـاب کنیم یا خائنان و غربگرایان وطن فروش را... ..فردا اول وقت پای صندوق های رای با انتخاب لیست وحدت در تهران و شورای ائتلاف اصولگرایان انقلاب اسلامی در شهرستان ها ..#انتخابات #مجلس_شورای_اسلامی #شهدا #شهید #شهادت #لیست_وحدت #لیبرال #غربگرا
دارالقرآن «اسراء» مدت شش سال است که به صورت پنهانی در افغانستان فعالیت می‌کند و تابلویی بر سردر ساختمان این مرکز دیده نمی‌شود.
به گزارش شریعت نیوز  به نقل از ایکنا عبدالشکور فلاح، مدرس و داور قرآن افغانستانی، در گفت‌وگو با ایکنا؛ با اشاره به تاریخچه تأسیس دارالقرآن تخصصی «اسراء» با حضور شیخ احمد علی،‌ قاری مصری، اظهار کرد: این مرکز از سال ۱۳۹۲ تاکنون مشغول فعالیت است.
وی در ادامه درباره اهداف این مؤسسه گفت: زمینه‌سازی برای انس و ارتبا
ظهر که کارم در دانشگاه تمام شد و داشتم برمی‌گشتم، متوجه شدم در مسیر دانشکده تا سردر دانشگاه، تمام چراغها روشن است. با خودم گفتم چقدر راحت با بی‌توجهی، بیت‌المال را حیف و میل می‌کنند. به سردر دانشگاه که رسیدم، موضوع را به حراست درب دانشگاه گفتم. مامور حراست گفت چراغها به خاطر تعمیرات روشن هستند، در واقع می‌خواهند بدانند کدام چراغها خراب است تا تعمیرشان کنند. بعد هم به خاطر تذکر و توجهم تشکر کرد.
داشتم فکر می‌کردم چقدر سوءتفاهم‌ها و بدب
سلام به دوستان ماجراجویی در پاریس من بردیا شامحمدی هستم میخواستم بهتون بگم که من رفتم به یکی از روستاهای داراب آقای بابای من اهل داراب هست خونه آقا جونم توی یکی از روستاهای داراب هست که خیلی خوشگله راستی بچه ها ما اونجا باغ انار داریم که من واسش با کمک دایی سعیدم یه سردر باغ درست کردیم که عکساشو واستون میزارم و در آخر تشکر از همه دوستان ماجراجویی در پاریس که منو حمایت میکنن.
برای نماشویی تابلو یا سردر مغازه ها و فروشگاه ها باید از چه روش هایی استفاده کرد؟ دغدغه اکثر مغازه داران و یا اورگان هایی که که دارای سردر یا تابلو هستند این است که با وجود آلودگی و جرم این تابلو ها آیا عمل نماشویی ساختمان منطقی است یا تعویض این تابلو ها می تواند بهتر باشد. باید گفت نماشویی ساختمان برای تابلو ها و سردر های مغازه ها یا فروشگاه ها و الباقی اورگان ها با روش های ساده و نرم نماشویی می شود، روش های ساده و نرم برای نماهایی است که حساس
الان از چند تا وب دیدن کردم دیدم همشون سردر وبشون یه تنها هست، مثلا روزنوشت یه ... تنها و ازینچیزا
کلی انرژی منفی داشت، فکر کنین صبحمو با اینا شروع کنم شب چی میشه...

به امید روزی که همه این «تنها» ها از وبلاگا پاک بشه و دیگه خود کلمۀ «تنها» هیچ معنی و مفهومی نداشته باشه
باغ شاهزاده یا باغ شازده زیباترین باغ تاریخی ایران محسوب می‌شود. این باغ در حدود ۲ کیلومتری شهر ماهان و حوالی شهر کرمان و در دامنه کوه‌های تیگران واقع شده و مربوط به اواخر دوره قاجاریه می‌باشد.
 باغ شاهزاده به گونه‌ای استقرار یافته که حداکثر استفاده از مناظر بدیع داخلی را به صورت زیر امکان پذیر می‌سازد: در بدو ورود، به ویژه در طبقه فوقانی سردر خانه به غیر از دیدها و مناظر بیرونی باغ، منظره چهارباغ و در جهت عکس آن منظره کوه را امکان پذیر م
جاده ی موفقیت سر راست نیستپیچی وجود دارد به نام شکستدور برگردانی به نام سردر گمیسرعت گیر هایی بنام دوستانچراغ قرمز هایی بنام دشمنانچراغ احتیاط هایی بنام خانوادهتایر های پنچری خواهید داشت به نام شغلاما اگر یدکی بنام عزم داشته باشیدموتوری به نام استقامتو راننده ای بنام خدابه جایی خواهید رسید که موفقیت نام دارد . . .
من منتظرم که این ریشمک لعنتی به سود برسه این ولتجار هم که تکون بخور نیست معلوم نیست این بازیگردون این سهام ها کی ؟ اصلا من که سر در نمیارم از این جیزها چرا توی بورس خرید کرده ام فقط بخاطر پیشنهاد حبیب کاف و احسان ه !!!! واقعا کارم عاقلانه نبوده بنظرم وقتی از چیزی سردر نمیارم درست حکشتی رو خودم همینجوری تخمی و یلخی خریده ام امروز به سود دهی رسید ولی این کار درستی نیست وقتی از چیزی سردرنمیاری دخالت کنی توش 
سردرد یک مشکل عمومی و تقریباً همه‌گیر است که اکثر افراد جامعه با آن
در روزهای مختلف درگیر هستند. بسیاری از سردر‌دهای ما ناشی از کار زیاد،
استرس و اضطراب است که امری کاملا طبیعی بوده و اجتناب ناپذیر! آیا
می‌دانستید که ماساژ پا برای سردرد می‌تواند بسیار مفید واقع شود؟ بله درست
شنیدید ماساژ پا می‌تواند در کاهش میزان سردرد شما تاثیر بسیار زیادی
داشته باشد و به طور کلی آن را در یک زمان کوتاه بطور تقریبی درمان کند.
حتی بسیاری از پزشکان تاثی
نام ونام خانوادگی:عبدلحمید سالاری
تاریخ تولد:۱۳۵۵
تاریخ شهادت:مهرماه۱۳۹۴
محل شهادت :حلب سوریه
تعداد فرزندان:یک پسر و دختر
شهید عبدلحمید سالاری سال۱۳۵۵ در روستای سردر از توابع شهرستان حاجی آباد در استان هرمزگان به دنیا آمد دوره ی راهنمایی خود را در زادگاهش گذراند
ایشان در ۳آذر ۱۳۹۴ مصادف با چهارم محرم از طریق بسیج سیستان و بلوچستان پس از گذراندن دوره ی آموزشی در تهران برای دفاع از حرم حضرت زینب و از مبارزه با تکفیری و داعش عازم دمشق شد بعد
اجرای سیمان بدنه ساده و طرح دار (طرح سنگ وچوب و...)
طراحی و اجرای انواع : آب نما، آلاچیق ، اجرای باربیکیو، سردر ، ستون ، میز وصندلی ، نرده ، گلدان و...
دارای کارت مهارت فنی و حرفه ای و عضو انجمن صنفی کارگران ساختمانی زبرخان
✅ بالاترین کیفیت - پایین ترین قیمت ✅
شماره تماس : 09338312066 قدمیاری
انجام سایر کار های ساختمانی ( سرامیک و کاشی کاری ، دیوار چینی ، خاک گچ ، سنگ کاری و... ) نیز پذیرفته می شود.
➡️ @nama051 : نمونه کار ها[عکس 1280×1280]
مشاهده مطلب در کانال
یک روزی حتی نمیدونستم آدرس سایت بورس چیه، سهام چیه! امروز درحالی که به شاخص کل مثبت نگاه می کنم، به روزی فکر میکنم که شاید لحظه ای از ناخودآگاهم این فکر گذشته باشه که کاش یک روز از دنیای عجیب و پرهیجان بازار سرمایه سردر بیارم! کاش سایت بورس جایی برای کامنت گذاشتن داشت. میشد به بعضی ها نصیحت کرد که برای همیشه از این بازار برن. دلم برای کسایی که سرمایه شون رو در بورس از دست دادن میسوزه. واقعا چقدر مرز بین قمار کردن در بورس و سرمایه گذاری کردن در ب
انگار که چشمام یاد گرفتن از رد تو روی شهر گذر کنن. دیگه تو تابلوی خیابونا اسم خیابونی که اون روز ساعت‌ها توش قدم زدیم رو پیدا نمیکنم. یا اون بستنی فروشی‌ای که بعد از ساعت‌ها قدم زدن تو خیابون برای هاجرِ ضعف کرده ازش بستنی خریدی. مثلا اون نیمکت توی دانشگاه که وقتی روش نشسته بودیم و دستمو محکم گرفته بودی و گریه میکردیم حراست از پشتش رد شد و به طرز معجزه آسایی ندیدمون رو از وقتی رفتی دیگه ندیدم. اسمتو رو سردر بقالی سر کوچه نمی‌بینم، فامیلتو بین
پرداخت حضوری اقساط سنتی‌ترین روش آن است در تمام شرکت‌های
بیمه ممکن است و احتمالاً برای کسانی که وقت آزاد بیشتری دارند و از دنیای مجازی
خیلی سردر نمی‌آورند مناسب است. در این روش می‌توان به شرکت بیمه مراجعه کرد و با
داشتن دفترچه بیمه و دفترچه اقساط، اقدام به پرداخت حق بیمه خود کرد.
بیمه عمر ایرانبیمه عمر آسیا
تازه مستند ایکسونامی رو تموم کردم و توی شُک هستم.
حتی نمی‌دونستم معرفی و توصیه به دیدنش کار درستی هست یا نه؟ البته خود مستند گفته که +۱۸ هستش. امیدوارم که از توصیه به تماشای اون پشیمون نشم. اگه شما به توصیه من این مستند رو دیدید و پشیمون شدید بهم خبر بدید.
از نقد فیلم چیزی سردر نمی‌یارم چه برسه به این که مستند هستش، ولی می‌تونم بگم که کار بود که آدم رو خیره خودش میکنه!
چیزی که احساس می‌کنم مستند بهش نپرداخته بود علت‌های این سنامی بود و همچنین
بهترین خیاط
در کوچه‌ای چهار خیاط مغازه داشتند. همیشه با هم بحث می‌کردند. یک روز، اولین خیاط یک تابلو بالای مغازه‌اش نصب کرد. روی تابلو نوشته شده بود: «بهترین خیاط شهر»
دومین خیاط روی تابلوی بالای سردر مغازه‌اش نوشت: «بهترین خیاط کشور»سومین خیاط نوشت: «بهترین خیاط دنیا»
چهارمین خیاط وقتی با این واقعه مواجه شد روی یک برگه کوچک با یک خط کوچک نوشت: «بهترین خیاط این کوچه»
تعجب نمیکنم که هنوز انقدر پر از خشم و غمم،
از همون اولش هم میدونستم که قرار نیست آسون باشه.
اما یه روزایی مثل امروز، حقیقتا به نقطه صفر برمیگردم و همه تلاش هام محو میشن- حداقل برای ساعتها و روزها...
امروز باز هم مدام از خودم میپرسم چرا؟ چطور تونست؟ و خیلی کم یادم میمونه که جوابی برای این سوال ندارم و بهتره اصلا نپرسمش...
یه روزایی مثل امروز، آشفته و سردر گمم، توان تمرکز ندارم.
از پشت لپتاپ به پشت کتاب پناه میبرم، از پشت کتاب به روی تخت، از روی تخت
عصر مشروطه قصه ی پر غصه ای ار تاریخ معاصر است که به ما یادآوری
میکند چگونه میشود طناب دار دور گردن یگانه عالم دین انداخت و آب از آب هم تکان
نخورِد.

شیخ فضل الله نوری شخصی است که نامش به مشروطه گره خورده است.

او کسی بود که توانست با بصیرتی مثال زدنی دست استکبار را ریز دستکش
مخملی مشروطه ببیند. شیخ در سال 1259 ه ق در روستای لاشک در منطقه کجور مازندران
به دنیا آمد.

شیخ تحصیلات ابتدایی و سطح حوزه را در تهران گذراند و بعد راهی عراق
شد و از اساتیدی همچو
هنوز خیلی ها قدرت واقعی ایران را نمی دانند! اینها سه دسته اند: اول کسانی که تاریخ و جغرافیا نخوانده اند! اصلا نمی دانند ایران کجاست، چه اگر می دانستند، می فهمیدند که خودشان هم ایرانی الاصل هستند. لذا افرادی کم سواد و کم بینش، که فرق پارتها را با عربها نمی دانند، یا زرتشت را با زورو اشتباه می گیرند. سردر دادگستری امریکا، دو مجسمه است یکی متعلق به زرتشت، و دیگری نوع دادرسی پارتیان. کسانی که آن را در مهمترین نقطه عدالت خواهی امریکا، نصب کردند مید
اولین مدرسه دولتی انار در سال 1314 هجری شمسی آغاز به کار کرد که در نهایت برای آن نام مدرسه سعدی انتخاب شد.بر سردر ساختمان مدرسه سعدی،سال احداث آن 1314 شمسی حک شده است.زمین این مدرسه را سیدعلی اکبر مهدوی یکی از خیرین و خوانین انار اهدا کرد.استاد خانی زاده از معماران یزدی به کمک دانش آموزان این مدرسه را بنا کرد.
بودجه ساخت مدرسه سعدی نیز توسط وزارت فرهنگ وقت تامین شد.آجرهای این مدرسه نیز از کوره های آجر پزی محی الدینی تامین می شد.مدرسه سعدی که در مح

شناسه ملک : 1212735 متر باغ میوه با درختان مثمر و عالی به صورت چهار دیواری با نمای سنگ و آجر و سردر بسیار شیک واقع در مجموعه ویلایی با سند تکبرگ همراه با محوطه سازی و برق و آب و آب سهمیه کشاورزی در صناملک به فروش میرسد.تماس با مشاور مربوط : 09127659585

تصاویر بیشتر در سایت مسکن صناعی

شناسه ملک : 1212735 متر باغ میوه با درختان مثمر و عالی به صورت چهار دیواری با نمای سنگ و آجر و سردر بسیار شیک واقع در مجموعه ویلایی با سند تکبرگ همراه با محوطه سازی و برق و آب و آب سهمیه کشاورزی در صناملک به فروش میرسد.تماس با مشاور مربوط : 09127659585

تصاویر بیشتر در سایت مسکن صناعی
مدتی است که در مدیریت شهری به بهانه رونق اقتصادی و استفاده از ساعات شب، ایده گردشگری شبانه یا "حیات شهر در شب" کلید خورده است.این طرح که تقلید از برخی کشورهای غربی است زمستان سال گذشته لایحه آن توسط شورای شهر تهران با عنوان "الزام شهرداری به برنامه ریزی و بسترسازی و احیای حیات شبانه" تصویب شد و به تبع آن شهرهای شیراز و اصفهان هم این ایده را مطرح کردند.تاریخچه این طرح به حدود چهل پنجاه سال قبل برمی گردد زمانی که در شهرهای اروپایی اصطلاح شهر بید
ایران ارشیتکت چیست؟
ایران ارشیتکت بیش از ۶۰۰۰ سال تاریخ پیوسته دارد.
دست کم از ۵۰۰۰ق. م معماری هر چه باشد سازنده و سامان دهندهٔ فضای زیست انسان است.
مقصود ادراک گذشته و آموختن آن گوهر اساسی ایران ارشیتکت، یعنی فضاست، چیزی که دیگر زمان نمی‌شناسد.
فضای شهری واجد همین گوهر اساسی است.
گرایش اجتماعی و معماری
عامل اصلی وحدت و هماهنگی ایران ارشیتکت در گرایش و اعتقادهای مذهبی نهفته‌است.
گرایش‌های مذهبی که محور اصلی آن احدیت و وحدانیت است.
فرهنگ ا
عناصر ویژه معماری دوره تیموری:‏‏1)مناره ها: بلند و بصورت متقارن و متقارب ( کنار هم) و با ارتفاع بلند و یا به صورت برج هایی در گوشه ‏های بنا ظاهر می شوند. مانند: مسجد جامع کبیر یزد، مسجد گوهرشاد، مسجد مظفریه تبریز و مسجد امام ‏مشهد.‏‏2) بادگیر: یکی از وجوه معماری خانگی در نواحی گرم ایران است. هر بادگیری شامل یک برج تهویه بر ‏فراز بام بویژه در یزد، اصفهان، کرمان، کاشان و نائین متداول است. مانند: مسجد امیر چخماق، مسجد ‏سرریگ، مساجد فیروزآباد، خ
بعد از بُرد تیم ملی، از سه تیم آسان و مساوی کردن با عراق، همه گفتند که کی روش بهترین مربی است، اما توجه نداشتند که تیم ایران مقابل چه تیمی بود.
اما وقتی تیمِ مقابلِ ایران، کمی نسبت به چهار تیم قبل، قوی تر است، ایران در مقابل او شکست می‌خورد، آن هم سه گل، آن هم گل خوردن بیرانوندی که همه از او تعریف می‌کردند، تا آنجایی که گل آخر هم در دقایق پایانی به ثمر رسید.این ها نتیجه تفکرات غربگرانه ای است که بر سر این ملت آورده است.
تفکری مثل برجام، تفکری م
بعضی ها خوشحالند و خوشحالیشان حتی توی کامنت گذاشتنشان هم مشخص است . بعضی ها الکی خوشند و الکی خوشیشان را فقط می شود از چشمهایشان فهمید . بعضی ها درد دارند و دردشان را همه جا جار می زنند . بعضی ها درد دارند و دردشان را فقط از چشمهایشان می شود فهمید . بعضی ها گریه می کنند اما اشکهایشان، اشک تمساح است . بعضی ها گریه نمی کنند اما از چشمهایشان معلوم است  که اشکی به بزرگی یک سکوت گوشه ی چشمشان به کمین نشسته . بعضی ها نیتشان خوب است اما بد عمل می کنند .
به نام خدای مهربون
نیم ساعت مونده که دی ماه 98 ،به تاریخ بپیونده
دی ماهی که استارت راهبر خورده بود....دی ماهی که با رستا همسفر شده بودم و یه جور متفاوت تر از همیشه به زیارت امام رضا رفتم...دی ماهی که بعد از مدت زیاد و خسته کننده ایی،شرکت بالاخره محل جاست بی(فروشگاه بادران)رو تایید کرد...دی ماهی که روز اولش تو دفتر پدیده با دردسر شروع شد ولی در پایان به خیر گذشت ...دی ماهی که بالاخره مستاجری که خیلی اذیتمون کرد خونه رو با هزار بدبختی خالی کرد بلکه من
محیط ظاهری و فیزیکی شاد بر شادابی و شادمانی افراد تأثیر دارد.
این بخش شامل:
۱- فضاسازی و زیباسازی حیاط مدرسه: دیوارهای تزیین شده با نقاشی های زیبا، سطح زمین مناسب، کاشت درخت و فضای سبز، قرار دادن نیمکت های رنگی، زیبا، تابلوی زیبا در سردر مدرسه، مناسب بودن اندازه محیط مدرسه.
۲- زیباسازی ساختمان مدارس: رنگ آمیزی در و پنجره و ساختمان، نصب پرده های زیبا، زیباسازی راهروها، کلاس ها و قرار دادن گلدان های گل های طبیعی و مصنوعی در راهروها، مناسب بودن
+سلام پسرم... خوبی؟ چکار میکنی؟ ... نهار چی خوردی؟ ... شیر موزت رو خوردی؟ ... چرا؟ مگه نگفتم هر روز بخور! ... ااا خب بگو بریزم برات. الان کارت به کارت میکنم برات ... باشه عزیزم خداحافظ.
چند لحظه بعد...
+سلام پسرم ... خوبی؟ کجایی؟ ... نهار چی خوردی؟ ... باشه. برا شب یلدا میای؟ ... اخه تعطیلی نیست کی میای کی میری؟ ... نه میخوام ببینم چقدر میمونی غذا درست کنم بدم ببری؟ ... باشه عزیزم خداحافظ.
ماشین از جلوی فروشگاه رفاه رد شد. سردر و در و دیوار و تابلوهای اعلانش طرح یلد
پایگاه بصیرت / گروه بین الملل/ نوید کمالی: رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار چهارشنبه هفته گذشته با جمعی از استادان و اعضای هیئت های علمی دانشگاه‌ها با اشاره به جنجال اخیر رسانه های بین المللی و بعضا داخلی در مورد اظهارات جدید دونالد ترامپ در رابطه با ابراز تمایل به شروع مذاکرات با کشورمان و نفی پروژه آمریکایی-صهیونیستی «تغییر نظام» توسط این مقام آمریکایی، با اشاره به هوشیاری ایران در مقابل این فریب و توطئه جدید آ
بسیار زیاد دچار آشفتگی هستم!
کلی کارهای ناتموم دارم و کلا میشه گفت شیرازه امور از هم پاشیده....
خیلی دارم تلاش می کنم همه چیزو سر و سامون بدم ولی ظاهرا خیلی هم موفق نبودم!
-رژیم و وزنم که داره کم میشه ها ولی در نوسانه!با طا خوب شروع کردم ولی دیروز کلا قاطی کرده بودم.در حد یه خرس کنافه و برنج و ماهی و.....خوردم و در نتیجه وزنم دوباره بالا رفت.
-کتاب های کتابخونه رو مدت مدیدیه گرفتم و هنوز هندی رو تموم نکردم.احتمالا کلی جریمه برای اون هست...
-به سهراب زن
وقتی چشمانم را می بندم و لحظه ای به گذشته ی خود می روم و به روز های خوبی که گذشت، به تجربه های خیلی قشنگ زندگی، به کمک هایی که از جایی که باورم نمیشه به من رسیده، به مسافرت هایم، به زمانی که در ورطه ی گناه بودم و نجات پیدا کردم، به افرادی که وارد زندگی من شدند، به زمان هایی که با کرامت بخشیده شدم، به کادوهایی که دریافت کردم، به خواب های خنده داری که می دیدم و به حکمت هایی که از آن سردر نیاوردم می اندیشم، تازه می فهمم که خدا مرا نیافریده که به حال
اصطلاحات معمار سنتی ایرانی
به عنوان یک معمار و فعال در زمینه معماری باید با مبحث های مختلف آن و انواع سبک ها آشنا بود ;
از این رو ممکن است در مطالعه ویژگی ها و نظریات سبک های مختلف معماران با لغات نا آشنا مواجه شوند ;
پس در این مقاله سعی داریم تا شما عزیزان را با اصطلاحات معماری سنتی ایرانی آشنا کنیم ;
علاوه بر لغت های معماری امروزی و  معاصر ایرانی با این لغات نیز آشنا باشند;
پس تا انتهای این مقاله با ما باشید تا با لغات معمار سنتی ایران آشنا شو
به قلم حجت‌الاسلام محمدرضا احمدی:  «دوا اینجا، شفا آنجا»
1. در سال 1383 استاد درس فقه سیاسی ما، جناب آقای پارسانیا، که معمولا به مباحث معرفت شناسی اشتیاق خاصی نشان می‌داد، در موضوع دین و تجدد، به اشعاری اشاره کرد که با کاشی کاری بر سردر مطب قدیمی شفاءالدوله نقش بسته بود. اصرار داشتند که حتما به آن مکان که درست در مقابل حرم مطهر قرار دارد رفته و آن اشعار را بخوانیم.

2. در روزی که به دلیل [حفظ سلامتی مردم]، درهای حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله عل

سبک معماری در دوره رنسانس در اروپا
کلیسای سان فرانسیکو یک بازسازی ساختار گوتیک که مانند سانت آندن به گونه ای بود که سر در برخوردار از طاق پیروزی روحی را در خود داشت و متأسفانه این بنا ناتمام باقی مانده است
مشخصات فایل

تعداد صفحات
37

حجم
0 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
doc

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل
کلیسای سان فرانسیکو یک بازسازی ساختار گوتیک که مانند سانت آندن به گونه ای بود که سر در برخوردار از طاق پیروزی روحی را در خود داشت. و متأسفانه این ب

سبک معماری در دوره رنسانس در اروپا
کلیسای سان فرانسیکو یک بازسازی ساختار گوتیک که مانند سانت آندن به گونه ای بود که سر در برخوردار از طاق پیروزی روحی را در خود داشت و متأسفانه این بنا ناتمام باقی مانده است
مشخصات فایل

تعداد صفحات
37

حجم
0 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
doc

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل
کلیسای سان فرانسیکو یک بازسازی ساختار گوتیک که مانند سانت آندن به گونه ای بود که سر در برخوردار از طاق پیروزی روحی را در خود داشت. و متأسفانه این ب

فرهنگ کافه و کافه نشنی و کافی شاپ در ایران هر روز بیشتر از دیروز در حال جا افتادن است و افراد بالاخص جوانانی که هر روز بیشتر با آداب ورسوم این فرهنگ اخت می شوند، در حال افزایش است.و اگر هنگام پیاده روی در خیابان به اطرافتان توجه کرده باشید،در مکانهای به ظاهر مشابه از نظر کارایی،در سردر و یا شیشه مغازه آنها، نام و عبارت های متفاوتی را می بینید. مانند کافه، کافی شاپ، قهوه خانه و… و حتما کنجکاو شده اید تا تفاوت آنها را بدانید و یا شاید فکر میکن
ایما
رجل رای فی منزله شیئا من الفجور
هرگاه فردی ببیند در خانه ی خود امر ناشایستی
را

فلم
یغیر،
ولی واکنشی به آن نشان ندهد،

بعث
الله تعالی بطیر ابیض فیظل ببابه اربعین صباحا،
خداوند متعال پرنده سفیدی را می فرستد که تا
چهل روز بر سردر منزل وی می نشیند.

فیقول
له کلما دخل و خرج: غیر! غیر!
و هر بار که آن فرد خروج و ورود می کند به او
یادآوری میکند که نسبت به این امر ناشایست واکنش نشان بده

فان
غَیٌر و الا ...
اگر مطلب را اصلاح کرد که هیچ وگرنه ...

م
دستگاه خم چلنیوم
گاهی هنگام رانندگی در شب، تابلوهای LED مغازه ها،
نور بسیار شدید دارند و حتی ممکن است دید رانندگان را کم کنند و خطراتی ایجاد کنند. این نوع از تابلو ها
بدلیل همین مشکلات بتدریج منسوخ شده اند و جای خود را به نوع جدید از تابلو داده اند که چلنیوم نام دارد.
تابلوهای چلنیوم درخشندگی مناسبی در روز دارند و هنگام شب به اندازه نور محیط ، نور را بازتاب میکنند و
مشکلات تابلوهای LED را ندارند. از طرفی تابلوهای چلنیوم نمای مدرن و
شیکی به تابلو
مسجد رحیم خان اصفهانمسجد رحیم خان اصفهان یکی‌از جاذبه های تاریخی این شهر است که بوسیله میر حسن نوئی در محله نوی اصفهان سازه شوید و زیرا وفات نمود این سازه نصفه کاره باقی ماند . محمد رحیم خان بیگلربیگی وقت اصفهان به ادامه ساخت سازه پرداخت ولی قدمت ایشان هم کفاف نکرد و به همین بهانه برادرانش ساخت مسجد را به اتمام رساندند . این مسجد در سالیان اخیر هم بوسیله مردمان تزئین و کاشی کاری شده‌است . تزئینات و خطوط مسجد رحیم خان برگ
آنجا دیگر خبری از شلوغی خیابان امام خمینی و آن همه رفت و آمد نیست. در حالی که در یک دنیا زیبایی قدم می‌زنید، نسیم خنک می‌وزد و تپیدن قلب تهران قدیم را به خوبی احساس می کنید.

جاذبه های نمادین پایتخت دعوتتان می‌کنند تا تهران پر هم همه را پشت سر بگذارید و وارد خیابان هایی شوید که روزگاری بیشترین دیدنی ها را در خود جای داده بودند. همان هایی که زیر سقف دودی تهران امروز گمشده‌اند و به جای دیدینی های پایتخت، لقب جاذبه های تاریخی تهران را به خود اخ
باغی
زیبا و منحصربه فرد با درختانی بلند وسربه فلک کشیده که در دوران افشاریه و زندیه
بنا شده و یادگاری بس گرانبها برای جامعه امروزی برجای گذاشته است. باغ زیبای دولت
آباد یکی از باغ های بزرگ ایران در شهر یزد است.این باغ شامل عمارت سردر ، ساختمان
هشتی ، بادگیر و تالار آیینه ، عمارت بهشت آیین ، عمارت تهرانی ، آب انبار دو
دهانه و باغ ناصر است که هرکدام از این ها حکایتی جداگانه دارد. فضای سبز و درختان
زیبا و وجود گل های محمدی و سرخ در حاشیه 
باغ سبب ش
باغی
زیبا و منحصربه فرد با درختانی بلند وسربه فلک کشیده که در دوران افشاریه و زندیه
بنا شده و یادگاری بس گرانبها برای جامعه امروزی برجای گذاشته است. باغ زیبای دولت
آباد یکی از باغ های بزرگ ایران در شهر یزد است.این باغ شامل عمارت سردر ، ساختمان
هشتی ، بادگیر و تالار آیینه ، عمارت بهشت آیین ، عمارت تهرانی ، آب انبار دو
دهانه و باغ ناصر است که هرکدام از این ها حکایتی جداگانه دارد. فضای سبز و درختان
زیبا و وجود گل های محمدی و سرخ در حاشیه 
باغ سبب ش
معماری ویلای جنگلی گرین واتر آمریکا:

معماری دیدنی و چشم نواز ویلای جنگلی در گرین واتر آمریکا به عنوان معماری خاص و سبکی متفاوت از زمان ساخت آن همواره مورد توجه علاقه مندان به معماری و بخصوص عاشقان زندگی در محیط آرامش بخش طبیعت قرار گرفته است.این خانه در میان درختانی زیبا و در کنار روخانه ای نسبتا آرام ساخته شده و برای مالک آن مکانی بسیار روانتیک برای زمان استراحت ناشی از خستگی کاری آخر هفته خواهد بود.
معماری دیدنی و چشم نواز ویلای جنگلی در
ببین زندگی را شروع کن...تازه جوونی . . پات و از روزگار برندار . . از زندگی نترس . ...
اینو انتظامی میگه. نمیدونم کدوم فیلم. من اول اهنگ صبح مثنوی از قاف شنیدمش.فقدان یک اتفاق است و غم فقدان چیزی است که زندگی ات را دستخوش تغییر میکند. غم فقدان می آید و بذر امید را در سانتی متر به سانتی متر روحت میکارد. غم فقدان همان نیروی دردناکی است که تو را وادار به ادامه میکند. غم فقدان موجب خلق است. 
در این یک هفته:
- سرشار از خشم بر سردر دانشگاه دقیقا زیر دیوار ن
میدان نقش جهان
میدان نقش دنیا عرصه بزرگ مستطیل شکلی در شهر اصفهان کشور ایران است که به‌ وسیلهٔ بناهایی از دورهٔ صفوی محصور شده‌ است . عرصه نقش دنیا به حالت امروزین در زمان سلطنت سلطان عباس صفوی پایه‌گذاری شده است . بناهای تاریخی جان دار در عرصه نقش عالم مشتمل بر کاخ خوب قاپو , مسجد امام , مسجد روضه خوان لطف الله و سردر قیصریه است . علاوه بر این بناها دویست حجره دو طبقه پیرامون عرصه واقع شده است که عموماً مقام عرضهٔ صنع
طراحی های منحصر به فرد حفاظ دیوار
طراحی و چگونگی ساخت حفاظ دیوار
امروزه حفاظ آهنی به گونه ای طراحی و ساخته می شوند که به هیچ عنوان راهی برای نفوذ سارق
یا فرد مزاحم به درون آن ها وجود نداشته باشد. به عنوان مثال حفاظ آهنی پنجره را به گونه ای طراحی می کنند
که علاوه بر ایجاد یک قاب بسیار شکیل و زیبا که موجب شگفتی
و زیبایی ظاهری منحصر به فردی به پنجره منزل شما می گردد،
با مدل های مختلف و جذاب از جنس با کیفیت
و نزدیک به هم می سازند تا نتوان از میان شکا
عمارت آصف که با نام خانه کرد در سنندج معروف است، به عنوان نمادی از هویت فرهنگی اقوام کرد و گنجینه مردم‌شناسی مردم کرد از با ارزشترین آثار فرهنگی و تاریخی کردستان است. عمارت آصف که امروز در برگیرنده بخشی از پروژه فرهنگی خانه کرد، شامل فضاها و غرفه‌های نمایشی موزه‌است، که یکی از قدیمی‌ترین بناهای شهر سنندج محسوب می‌شود و در خیابان شاپور، نزدیک مسجد دارالاحسان قرار دارد. این عمارت توسط «آصف اعظم» (میرزا علی نقی خان لشکر نویس) در دور
سفر بودم و کلی حرف داشت سفر که قطعا همه ش گفتنی نیست اما بعضی هاش رو دوست دارم به مرور بنویسم، مخلوط با اتفاقات و فکر های خارج سفراول_دل موجود عجیبیه، محبت کاری رو با آدم میکنه که خیلی وقت ها منطق از توضیحش عاجزهیه جا خوندم که دنبال کسی که نمیخوادت بودن و دوست داشتنش رو نمیفهمیدن، خب فکر میکنم من میفهمم، چون دل عجیبه و محبت عجیب تر، کاری باهات میکنه که دردت بگیره اما نتونی اون درد رو بذاری کنار_دقت که میکنم،معمولا آدمهایی که محب ن شبیه محبوبش
بسیار سردر مغازه‌ها و در آگهی‌های فروش مغازه دیده‌ایم که نوشته شده سرقفلی مغازه به فروش می‌رسد و احتمالا برای شما هم سوال شده سرقفلی چیست و چه تفاوتی با مالکیت دارد به صورت کلی دو نوع سر قفلی در حال حاضر بین بازاریان و کسبه و اصناف وجود دارد.
نوع اول: سرقفلی که از حق کسب و پیشه حاصل شده است. این نوع سرقفلی که ریشه در حق کسب و پیشه حاصل از قراردادهای اجاره قدیمی ( اجاره های قبل از ۷۶) دارد در واقع حقوق قانونی مستاجر سابق یک محل است که دست به دست
مسجد شیخ لطف الله اصفهان
اصفهان شهر تماشایی‌های ایران است.این نصف جهان، دیدنی‌های بسیاری را در خود جای داده است.بناهایی تاریخی که هر کدام داستان جالبی را در پس خود دارند.شاهکارهای دیدنی در این شهر کم نداریم.با این وجود یکی از چشم نوازترین آنها بدون شک مسجد شیخ لطف الله اصفهان در میدان نقش جهان است.
مسجد شیخ لطف الله اصفهان یکی از مساجد شناخته شده و تاریخی شهر اصفهان و مجموعه تاریخی میدان نقش جهان است.این مسجد یکی از شاهکارهای معماری و کا
مجموعه گنجعلی خانگنجعلی‌خان از سرداران سلحشور دربار صفویه بود که به سال ۱۰۰۵ قمری به دستور فرمان روا عباس صفوی حاکم کرمان شد . وی مردی سزاوار و حاکمی پهلوان و رئیس بود . دوران حکومت او در کرمان از روشن‌ ترین دوران تاریخی این دیار است . در‌این عصر کرمان از ثبات سیاسی , اقتصادی و اجتماعی خیر و خوبی برخوردار بود و این موقعیت از لیاقت و کفایت حاکم گنجعلی‌ خان سرچشمه می‌گرفت . اقدامات عمرانی چشمگیری در دوران حکومت او ( ۱۰۰۵
یک بغض سردر گم نشسته در گلویم -من بودم و من با خودم من رو به رویم -در من صدای خسته ای آواز میخواند -من با کسی حرفی ندارم که بگویم -دنبال خود میگردم اما در خیالم -من با خودم باید خودم را هم بجویم -آمد کسی تنها کنار من قدم زد -من درخودم بودم که آمد او به سویم -او روح سرگردان من بود و خودم بود -من گم شدم در لابه لای آرزویم -ای کاش میشد یک نفر با من بماند -ای کاش میشد بشکند بغض گلویم -................................................. 1397/12/28 ..............."" میثم ""
❌ شبهه ۶۳۸
*داستانی آموزنده و قابل تعمق از عطاملک جوینی* 

عطاملک جوینی با نثری زیبا و تاثیر گذار، ناقل حکایتی از تسخیر بخارا به دست چنگیزخان است که موی بر تن آدمی راست می کند. .....

در این میان یکی از سادات، که از این نادیده ها در عجب شده بود، از خردمندی پرسید: 
«مولانا این چه حالست؟» 

خردمند پاسخ داد: 
«خاموش باش، باد بی نیازی خداوند است که می وزد»! ....

«احتمالا سخن بدین معنا هم هست که خداوند نه به این جماعت علما و سادات و قضات و ائمه نیاز
عدالت خواهی در بستر نظام یا مقابل نظام(۳)
جریان عدالتخواه در سطوح مختلف کشور در حوزه های مختلف همچون طلاب و اساتید حوزه های علمیه، اساتید و دانشجویان دانشگاهها و روزنامه ها و رسانه ها و اعضای گروههای سیاسی موظفند تا در بستر انقلاب و در راستای منافع ملی، با نگاه به آرمانهای انقلاب از یک طرف و  از طرف دیگر درک درست از واقعیات موجود کشور، نقد سازنده داشته باشند.
اشکال کار آن جایی است که برخی گروههای سیاسی و شخصیتهای سیاسی و رسانه های وابسته به
در جبهه جنوبی میدان نقش جهان ـ (میدان امام) ـ یکی از زیباترین مساجد
جهان اسلام قراردارد که به دستور شاه عباس اول ، توسط استاد علی اکبر
اصفهانی احداث گردیده است . در مرحله اول سردرب اصلی و جلوخان ورودی با دو
مناره خارجی مسجد ساخته می شود . درب مسجد با ورقهای نقره و طلا تزئین
گردیده و مربوط به دوره شاه صفی ، جانشین شاه عباس اول است . در داخل مسجد
یک حیاط اصلی و مرکزی ، با چهار ایوان و دو حیاط فرعی جانبی قراردارد .
گنبد خانه جنوبی به صورت دو پوش اج
شهید خلیل تختی نژاد سومین فرزند خانواده محمد تختی نژاد 10 مرداد سال 72 در محله آیت الله غفاری بندرعباس(شهنازقدیم) به دنیا آمد و در محله کمربندی بزرگ شد تا به سن 24 سالگی رسید. 
شهید خلیل وقتی یکساله بود به دلیل شغل پدرش که نظامی نیروی انتظامی بود به همراه خانواده به کردستان می روند و تا سال 74 در این استان زندگی را سپری می کند. 
او تا پنجم دبستان را در مدرسه بلال درس خواند و مقطع راهنمایی را در محله سه راه برق در مدرسه امیرکبیر گذراند. دبیرستان تا پ
قرار بود داستان افشای هویت ساتوشی ناکاموتو توی سه قسمت بیاد بیرون که بنا به دلایلی، دو قسمتش کردن.
میتونین متن کامل رو اینجا بخونین.
آدمی به اسم James Bilal Khalid Caan ( یا جیمز بلال خالید کان - نمیدونم تلفظش درسته یا نه!) که پاکستانی تباره، ادعا کرده که من ساتوشی ناکوموتو هستم و کلا داستان خلق بیت کوین رو توضیح داده. اما متاسفانه هیچ راهی هم برای اثباتش نداره. یعنی میگه که اون درایوی که 980000 تا بیت کوین توش بوده ، از قضا به فنا رفته و دیگه در دسترس نیست (
امروز بازرس اداره کل به دفترخانه آمده بود موضوع مورد شکایت مکاتباتی بود که با یکی از ادارات مناطق ثبتی داشتم رئیس اداره مدعی بود بنده در مکاتباتم ایشان را تهدید کرده و بر خواسته ام اصرار نموده ام.یا للعجب چه اتفاقاتی در این مملکت اسلامی افتاده است که اگر در مکاتبه با اداره ای بجای تعارفات معمول و استفاده از عناوین و عبارت پر طمطراق و اظهار مراتب ارادتمندی به مسولین از آنها خواسته شود تا از اقداماتی که موجب سردر گمی و اتلاف وقت مردم و ارباب ر
خانه
تاریخی منجم باشی از آثار تاریخی دوره قاجار که دارای معماری و طبیعت جذابی برای
گردشگران  و نماد اصلی شهر لنگرود است .
خانه منجم باشی از چند بخش بزرگ و کوچک تشکیل شده است. همانند بسیاری دیگر از خانه
های قاجاری، در اینجا نیز بخش های اندرونی و بیرونی، بخش های اصلی آن هستند. سردر ورودی این خانه منجم باشی به صورت هلالی ایجاد شده است و
حاوی گچ بری های ساده است. این خانه در دوطبقه ساخته شده است و طبقه فوقانی دارای
3 اتاق و یک سالن پذیرایی است . برای
ماه تو که می‌رسد مشکی دیگر دلگیر نیست

ماه تو که می‌رسید، مشکی دلگیر نبود. مشکی، رنگ محبوب کودکی ‌و نوجوانی ما در ماه تو بود. اصلاً پیراهن مشکی ما، پیراهن ماه تو بود. نه دلمان می‌آمد آن پیراهن را به مناسبتی دیگر بپوشیم و نه در ماه تو آن را از تن درمی‌آوردیم. راست راستکی در آن روزها، مشکی رنگ عشق و رنگ هویت ما بود. اصلاً انگار با این رنگ، با یکدیگر و با دیگرانی ‌که ممکن بود نبینیم‌شان، حرف می‌زدیم. مشکی، زبان حال ما بود.

ماه تو که می‌رسید،
بالاخره نقاشی اش تمام شده بود و بوم بزرگ را به زحمت روی دیوار نصب کرده بودم. تصویرش تمام دیوار پذیرایی را پر کرده بود. چند قدم عقب رفته بودم و با دقت به نتیجه ی کارم نگاه می کردم؛ برش های تکه تکه شده از فرش و گلیم های دستباف، با رنگ های لاکی و اناری... همین طور به ترکیب بندی هر قطعه نگاه می کردم و از خودم متشکر بودم؛ "خوب کار کردیا!... آفرین!!" یکباره اما نمی دانم چطور سوراخ کوچکی از وسط بوم باز شد و جثه ی ریز و نحیف یک گنجشک از آن بیرون زد. گنجشک ِبیخی
داشتم با لپ‌تاپم کار می‌کردم که نگاهم به سکه‌ها و اسکناس‌های یورویی افتاد که گوشه میزم انداخته بودم. سریعاً سوالی به ذهنم آمد که چه طرح‌هایی در این سکه‌ها و اسکناس‌ها استفاده شده؟ کنجکاو شدم؛ این پول‌ها چگونه طراحی شده‌اند که تمام کشورهای اتحادیه اروپا بر این طراحی اتفاق نظر یافته‌اند؟ آن‌هم این تعداد کثیر کشور اروپایی با فرهنگ‌ها و بناها و نمادهای مختلف و متعدد.
در طراحی سکه‌ها و اسکناس‌ها دقیق شدم. پی بردم در طرح اسکناس‌ها مکان
مسجد
جامع یزد یکی از شاهکارهای تاریخی  خارق ا
لعاده شهر یزد به شمار می رود . شروع ساخت بنای اصلی مسجد جامع یزد به قرن ششم
هجری مربوط می شود. براساس اسنادو مدارکی که از گذشته برجای مانده نشانه هایی وجود
دارد ، حاکی از آنکه مسجد جامع یزد در طول یک قرن متمادی و در طی دوره های مختلف
تاریخی ایران ساخته شده است.شروع ساخت مسجد جامع یزد به دوره ساسانیان و پایان
ساخت به دوره صفویان مربوط می شود. از وی‍ژگی های بارز تفاوت مسجد جامع یزد با
سایر مساجد تاریخ
تقویم اجرایی پروژه ی مهر
تقویم کاری اجرایی برنامه ی دقیق برای انجام کار ها و نظم دهی به پروژه ی مهر میباشد. مدرسه فایل این جدول را برای شما عزیزان تهیه کرده است که میتوانید با این برنامه به برنامه ی پروژه ی مهر مدرسه خود نظم بدهید.

زمان اجرا
عنوان برنامه یا فعالیت
ردیف

۱۸/۳/۹۸
تشکیل ستاد پروژه مهر و صدور ابلاغ برای اعضاء ستاد
۱

۲۰/۳/۹۸الی ۳۱/۶/۹۸
ثبت نام نوآموزان و دانش آموزان
۲

۲۵/۳/۹۸
برنامه ریزی جهت پروژه مهر
۳

تیر و مرداد
انجام تعمیرات اس
در خیابان ابن بابویه شهر ری ، شهر تهران یکی دیگر از جاذبه های باستانی با نام برج طغرل واقع شده‌ است. این برج از آثار به جا مانده از دوره‌ی سلجوقیان است. در برخی متون این محل، برج خلیفه یزید نامیده شده است. برج طغرل با مساحتی بالغ بر 48 متر مربع و ارتفاعی در حدود 20 متر و با اسکلتی خشتی و آجری به صورت استوانه‌ای افراشته، خودنمایی می‌کند که نمای داخلی آن به صورت استوانه است. قدمت برج و پا برجا بودن آن در طی 700 سال که از ساخت آن می‌گذرد با توجه به وق

طلا و جواهرات ، هدیه‌ای است که برای همیشه می تواند باعث خوشحالی دیگران شود و قطعاً این خوشحالی همیشگی، دلایل خاص خود را دارد.
انتخاب یک هدیه ی ایده آل، کاری همواره دشوار است که می‌شود همیشه و همه جا درباره ی آن صحبت کرد! اغلب ما بار‌ها در این موقعیت بوده ایم که در انتخاب هدیه برای مناسبت‌های مختلف و برای افراد مختلف، دچار سردرگمی شده باشیم.
از کتاب و کیف و کفش و لباس و عطر گرفته تا طلا و جواهرات ، هزاران هزار گزینه برای هربار هدیه خریدن دور
اگرچه تهران این‌روزها، فاصله‌ی بسیار بسیار زیادی با «طهران قدیم» و محله‌های خلوت و خوش آب و هوای آن گرفته است اما، باز هم در دل خود مکان‌ها، محله‌ها و یادگاری‌های زیادی پنهان کرده که حکایت از تاریخ، فرهنگ و روزگاران نه چندان دور پر رونقِ این شهر دوست داشتنی دارد. در واقع تهران، یک تکه از تاریخ است. امروز میخواهیم سری بزنیم به یکی از دیدنی ترین جاذبه های پایتخت ایران ؛ یعنی میدان حسن آباد تهران
میدان حسن آباد تهران
میدان حسن آباد یکی از ن
من راستش نمیدونم بقیه هم مثل من براشون پیش اومده یا حداقل فکر میکنم برای همه پیش میاد که یه دوره ای از زندگیشونو دوست نداشته باشن یا به خاطر بد بودن خودشون یا به خاطر کارای احمقانه شون یا هرچی که نارحتشون میکنه از قبل. من چند تا از این دوره ها دارم. شاید به خاطر همین اینقدر وسواس دارم الان که خوب بگذرونم. یا حداقل تلاشمو میکنم در لحظه که اینجوری باشه و راحت نمیگیرم به خودم این که سخت گیرم فقط وقتی ارامش میگیرم که اون چیزی که فکر میکنمو بتونم ان
مجموعه دولتخانه صفوی در مرکز شهر قزوین با مساحتی بالغ بر ۶ هکتار واقع شده‌است، دولتخانه صفوی یا باغ فرهنگی قزوین از ساختمان عالی‌قاپو در شمال خیابان سپه آغاز شده و در انتها به محوطه عمارت چهلستون اتصال می‌یابد و در طول مسیر خود با گذشتن از چندین حیاط و محوطه باز، امکان بازدید از آثار و بقایای به‌جا مانده از دوره‌های مختلف (صفوی، افشاریه، زندیه و قاجاریه) همانند سردر عالی‌قاپو، باغ حیاط عالی‌قاپو، عمارت شهربانی، شترخان، گراند هتل قز
مسجد
جامع یزد یکی از شاهکارهای تاریخی  خارق ا
لعاده شهر یزد به شمار می رود . شروع ساخت بنای اصلی مسجد جامع یزد به قرن ششم
هجری مربوط می شود. براساس اسنادو مدارکی که از گذشته برجای مانده نشانه هایی وجود
دارد ، حاکی از آنکه مسجد جامع یزد در طول یک قرن متمادی و در طی دوره های مختلف
تاریخی ایران ساخته شده است.شروع ساخت مسجد جامع یزد به دوره ساسانیان و پایان
ساخت به دوره صفویان مربوط می شود. از وی‍ژگی های بارز تفاوت مسجد جامع یزد با
سایر مساجد تاریخ
عوامل مؤثر بر شور و نشاط دانش آموزان- خانوادهخانواده اولین نهادی است که انسان در آن رشد می کند و تأثیر مستقیم بر اعمال و رفتارها و نگرش ها و طرز تلقی های فرزندان دارد. برخی خانواده ها عموماً دنیا را مکانی قابل اعتماد، منظم، پیش بینی پذیر، قابل مهار می بینند. آن ها خود را با کفایت می شمارند، سایر خانواده ها اطراف خود را محیطی خطرناک، نااستوار و متزلزل، غیرقابل پیش بینی می انگارند که خطر بالقوه در آن وجود دارد. بنابراین دیدگاه خانواده و رفتار
پی در پی چراغ خراب خیابان تق و تق صدا میدهد و سکوت خیابان بی پرنده را بر هم می زند.
به رو به رو نگاه میکنم، برق سردر فروشگاه های بسته‌ی رو به رو به چشم میخورد... در ایستگاه اتوبوس تنها نشسته ام و حتی یک اتوموبیل هم از این خیابان نمیگذرد...
دقایقی میگذرد پسر جوانی همانطور که در دست هایش ها میکند تا گرم شود شش صندلی آنطرف تر مینشیند
او 2 نصفه شب اینجا چه میکند؟ شاید او هم مثل من دلش گرفته است و تا خود صبح میخواهد خیابان هارا متر کند، شاید هم در حال ب
یکی از بزرگترین تفاوت‌های روابط عمومی و تبلیغات در برنامه‌ریزی
است؛ به‌طوری‌که روابط عمومی برای بلندمدت برنامه‌ریزی می‌کند اما
تبلیغات، در کوتاه‌ترین زمانِ ممکن به دنبال نتیجه است و البته این موضوع،
ریسکِ کار را بالا می‌برد. روابط عمومی با صبر و حوصله و اختصاصِ زمانِ
تفکرِ بیشتر به مشتری و شرکت، در جهتِ جلبِ رضایتِ هرچه بیشتر مشتری و
ارائه‌یِ خدمات بهتر، سعی در دائمی کردن مشتریان و مخاطبان شرکت دارد.
ارئهٔ چهرهٔ واقعی و شفافِ شر
هنگامی که درس می خوانیداین زمان را فقط به درس خواندن اختصاص دهید و سعی کنید لوازمی که حواس شما را پرت می کنند از خود دور کنید چون در غیر اینصورت شما نمی توانید حواس خود را روی درس خواندن متمرکز کنید بهتر است برای خود حتما برنامه ریزی داشته
باشید و زمانی را مثلا برای تماشای تلوزیون جداگانه اختصاص دهید اگر به این گونه پیش بروید حتما در زندگی دچار سردر گمی نمی شوید هرچه در این دنیا وجود دارد براساس برنامه باید جلو برود تا بازدهی عالی داشته باشد
می گویند پدری همیشه با دستان خالی وارد خانه می‌شد و برای خوشحالی خانواده‌اش در بدو ورود آروغی از پس و پیش می‌زد تا آنها را بخنداند! بعد هم، با دستانی به حالت دو کفه دعا؛ از خدا می‌خواست تا این خوشی را از اعضای خانواده‌اش نگیرد! 
خب؛ جای هیچ بحثی نیست در زمانه شیوع خطرناک شعار«امید و نشاط»؛  بالا  فرستادن یک «اسباب بازی‌ نامه‌بر» خیلی راحت‌تر و در عین حال خنده‌دارتر از پایین کشاندن «قیمت‌های شرم‌آور» است! 
من که سردرنمی‌آورم  چرا مسئ
- مدرسه شاد و با روح مدرسه موقعیتی فراهم می کند تا دانش آموزان بتوانند فارغ از دغدغه های بزرگ سالانه، زندگی را بازی و تمرین کنند و کم کم آماده شوند تا در زمین واقعی زندگی به اجرا درآورند. الف) شاداب سازی ظاهری مدرسه محیط ظاهری و فیزیکی شاد بر شادابی و شادمانی افراد تأثیر دارد. این بخش شامل: ۱- فضاسازی و زیباسازی حیاط مدرسه: دیوارهای تزیین شده با نقاشی های زیبا، سطح زمین مناسب، کاشت درخت و فضای سبز، قرار دادن نیمکت های رنگی، زیبا، تابلوی زیبا
حفاظ دیوار آهنی حیاط
بهترین حفاظ آهنی دیوار به حصاری می گویند که علاوه بر حفظ امنیت دیوار و حریم خصوصی زندگی شماراهکارهای حفظ امنیت ساختمان ها در گذشته های دور اکثر خانه ها در متراژهای بزرگ و دارای حیاط بودند که همین امر جدا از زیبایی منحصر به فردی که به منازل مسکونی می بخشید، موجب راه نفوذ سارقین مختلف به درون این ساختمان ها می شد.
به همین جهت در همان اوانتا به کنون صاحبان منازل مسکونی به فکر راه چاره ای افتاده تا برای جلوگیری از نفوذ سارقی
خانه
زند از خانه‌های تاریخی است که در مرکز بافت قدیمی شهر قم معروف به محله «چهار
مردان» در کوچه «گذرقلعه» قرار دارند.
خانه ای تاریخی بازمانده از اواخر عصر قاجار در دل قم که معماری اصیل ایرانی را به
نمایش در آورده است. خانه تاریخی زند امروزه
به موزه مردم شناسی شهرت دارد. وارد خانه که شوید دو حیاط می بینید که مربوط به
خانه دو برادر از بازماندگان قاجار با نام های حاجی خان و حاج علی هستند که قدمت
شان به 130 سال قبل یعنی اواخر دوره قاجار باز می گردد.
خانه
زند از خانه‌های تاریخی است که در مرکز بافت قدیمی شهر قم معروف به محله «چهار
مردان» در کوچه «گذرقلعه» قرار دارند.
خانه ای تاریخی بازمانده از اواخر عصر قاجار در دل قم که معماری اصیل ایرانی را به
نمایش در آورده است. خانه تاریخی زند امروزه
به موزه مردم شناسی شهرت دارد. وارد خانه که شوید دو حیاط می بینید که مربوط به
خانه دو برادر از بازماندگان قاجار با نام های حاجی خان و حاج علی هستند که قدمت
شان به 130 سال قبل یعنی اواخر دوره قاجار باز می گردد.

صحن های حرم امام رضا (ع)
حرم به لحاظ معنایی به فضای مربعی شکلی گفته می شود که در آن بقعه مبارکه ای قرار دارد و همچنین شامل گنبد، سنگ مرقد و ضریح است. حرم مطهر رضوی نیز از طرف جنوبی و شرقی به وسیله درب های طلاکاری شده به رواق‌‌ها و از طرف شمالی و غربی از طریق دو صفه بزرگ، به سایر رواق‌‌ها و مسجد بالاسر ارتباط دارد. حرم مطهر حضرت رضا (ع) در مشهد که در واقع مهمترین جاذبه گردشگری این شهر، یکی از حرم های مهم در جهان می باشد.حال بپردازیم به موضوع اصل
آدم باید یکی رو داشته باشه که بتونه از ته دل از حرفا و شوخی‌های به‌جاش بخنده. هم‌زمان بشه رو شونه‌هاش گریه کرد. هم‌زمان بشه همهٔ غصه‌ها و نگرانی‌هات رو براش تعریف کنی و انقد محکم و فرهیخته و اهل معنا باشه که بتونه با لحن، کلمات و نگاهش آرومت کنه.اینا رو تو همین چند روز که پر از نگرانی و غم و اضطراب بودم فهمیدم. قبلا هیچ‌وقت انقدر به نظرم مهم نیومده بود، گرچه الان هم البته صرفا متوجه اهمیتش شدم ولی به هرحال بازم کاری نمی‌شه کرد.‌ می‌فرماد:

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

دریافتحجم: 15.1 مگابایت
متن آهنگ سرانجام حامد زمانی
آغاز ما تویی و سرانجام ما تویی بی تو مسیر عشق به آخر نمیرسدبر سردر سرای محبت نوشته اند با سر کسی به محضر دلبر نمیرسددر راه جابر این همه عمار و
پاورپوینت بررسی معماری مسجد جامع زواره

در این فایل مسجد جامع زواره واقع در اصفهان مورد تحلیل قرار گرفته است. این فایل در قالب پاورپوینت ودارای27 اسلاید قابل ویرایش برای رشته معماری تهیه شده است.
مشخصات فایل

تعداد صفحات
27

حجم
5405 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل
پاورپوینت بررسی معماری مسجد جامع زواره

مساحت این مسجد حدود 1200 متر مربع است و با مصالحی همچون آجر؛ سنگ؛ گچ و خاک ساخته شده و طرح آن مستطیلی شکل است و

شاید دلتنگیُ و دلگیری بخشی از حالت فعلیم را تشریح کند، چقدَر فاصله گرفتن از سنین نوجوانی و پذیرش مسئولیت در قبال آینده هولناک است؛ دوره کارشناسی دغدغه‌های کنونی را تا به بدین حد نداشت؛ نمی‌خواهم بگویم ای کاش آن دوره تا ابد ادامه داشت نه؛ اما مواجه شدن با اتمامش، بشدت دردناک است...دلتنگی برایِ...برای اتاق چهارنفرمون و همساده‌هامون؛ نیلو، عقیق، عظیمه، فاطمه، فائزه...برای دانشکدمونبرای سردر صندوق صدقاتی‌مون که سوژه‌مون بود...برای کلاسا،
استان یزد را بواسطه‌ی بناهای بی‌شمار تاریخی و فرهنگی بی‌نظیرش می‌شناسیم.
نمونه باشکوه خانه‌های کویری در یزد ، خانه لاری ها میباشد که مربوط به دوره قاجار است. درعبور از کوچه پس کوچه های محله فهادان، آدرس خانه لاری ها را دنبال می کنیم تا به خانه ای برسیم که بر سردر آن، موزه اسناد تاریخی حک شده است. درب این خانه همانند خیلی از خانه های تاریخی و قدیمی یزد دارای دو کوبه است یعنی با زدن هر کوبه، صدای متفاوت کوبه، زن بودن و مرد بودن کوبنده را نشان
1. هنوز ناراحتم که وبلاگ قبلیم رو زدم تعطیلش کردم و جایی که چندسال خاطره می‌نوشتم رو بستم. کاش آدما دست بردارن از قضاوتای بی‌مورد و کاش دست بردارن از اینکه اون موضوع رو بی‌اهمیت جلوه بدن. ینی من مجبور شدم به‌خاطر قضاوتا و حرفا وبلاگمو ببندم و عمیقاً احساس ناامنی می‌کنم. نوشته‌های من توی وبلاگ، از عمیق‌ترین فکرام که معمولاً هم توی واقعیت به کسی نمیگم هستن. شاید نهایتاً به یک‌نفر می‌گفتم. و بعد از اون اتفاق، دیگه مطلقاً به کسی نمیگم. حس قض
بچه ای بودم تنها ،با مادری که قالی می بافت وطینتی داشت بی نهایت پاک و زلال مانند آب ،
خانمان در باغ بود ،صبحها  صدای  مرغ وخروس زنگ ساعت ما بود برای بیداری
نوای دلنشین  قرآن حاج حیدر ،قوری های لعابی آبی و کرمی روی منقل زغالی ،پنیر بومی از شیر گاوهای حاج حیدر ،
باغ پر از درخت به،آلبالو و گیلاس
خاطرات کودکی من را زنده می کند...
بوی به پر کرده بود فضای حوضخانه را
ترس از تاریکی شیها ،صدای باد که لابلای درختان در حرکت بود
اتاقی کوچک ،اجاق گاز زرد لع
ضرورت وجود محافظ برای ساختمان های مختلف
حفاظ بوته ای امروزه ضرورت محافظت از منازل مسکونی و یا سایر آپارتمان ها با توجه به آمار بالای سرقت به خوبی حس می شود
و تمامی ساکنین خانوارها که در آپارتمان ها یا خانه های مسکونی حیاط دار زندگی می کنند،
وجود محافظی روی سر در ساختمان خود را به خوبی حس می کنند
تا به این منظور شب را با خیالی آسوده بر بالین نهاده و هیچ گونه خطری آن ها را تهدید نسازد.
به همین منظور در جهت پیشبرد امنیت در ساختمان های مسکونی و آپا

شاید دلتنگیُ و دلگیری بخشی از حالت فعلیم را تشریح کند، چقدَر فاصله گرفتن از سنین نوجوانی و پذیرش مسئولیت در قبال آینده هولناک است؛ دوره کارشناسی دغدغه‌های کنونی را تا به بدین حد نداشت؛ نمی‌خواهم بگویم ای کاش آن دوره تا ابد ادامه داشت نه؛ اما مواجه شدن با اتمامش، بشدت دردناک است...دلتنگی برایِ...برای اتاق چهارنفرمون و همساده‌هامون؛ نیلو، عقیق، عظیمه، فاطمه، فائزه...برای دانشکدمونبرای سردر صندوق صدقاتی‌مون که سوژه‌مون بود...برای کلاسا،
میخوام بعد از مدتها باز مقالهٔ سکوت دیدن رو بخونم اگه بتونم امشب تا صبح. برای خوندنش حتی برای چندمین بار ذوق دارم که قراره بهتر بفهممش و یاداوری میشه برام و فکر میکنم راه رو نشونم میده. بقیه کارام هم مونده این چند روز اخر مرور گذاشتم واسه ۵۰۴ و فرانسوی و حالا کارای دیگه که جلو باید برده بشن بماند. چند روز تنبلی کردم باید اخر ماه رو یه جمع بندی خوب داشته باشم. به خصوص توی زبان. دقیقا باید زمان کار کردن روی زبان و خوندن کتاب رو مساوی بزارم جفتش ن
مسجد
جامع قم در بافت قدیم شهر، خیابان آذر و نزدیک دروازه ری واقع گردیده است. مسجد جامع قم نیز از جمله مکان‌های تاریخی مهم و ارزشمندی است که
با به کارگیری اصول معماری ایران ، از جلال و شکوه قابل توجهی برخوردار است. جالب است بدانید که حرم حضرت معصومه نیز در نزدیکی مسجد جامع قرار
دارد. در مورد قدمت و سال ساخت دقیق مسجد جامع قم، اظهارات و بیانات مختلفی وجود
دارد. برخی از مورخین و باستان‌شناسان، تاریخ ساخت آن‌ را به قرن ششم هجری قمری و
مقارن با حک

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها